3 aylik periyodik bakim sözleşmesi (jeneratöR)


araba.ogren-sen.com > Arabalar > Evraklar
3 AYLIK PERİYODİK BAKIM SÖZLEŞMESİ (JENERATÖR)


  1. TARAFLAR:


Kanuni ikametgahı, Sanayi Çarşısı Man Sokak No :34 YİĞİTEL MOTOR – YAVUZ YİĞİTEL ( Bundan sonra FİRMA diye anılacaktır) ile kanuni ikametgahı ………………………………………………………………………………………………… adresi olan (Bundan sonra müşteri diye anılacaktır) arasında aşağıda yazılı şartlar dahilinde iş bu sözleşme yapılmıştır.


  1. GENEL ŞARTLAR:


2.1- KONU: Bu sözleşmenin konusu müşteri tesislerinde kullanılan…………………………………………………………………………….. marka jeneratörlerin,Firma tarafından yapılacak periyodik bakımlarını kapsamaktadır.Periyodik bakımlar aylık veya üç aylık bakımlardır. Günlük bakımlar müşteri tarafından yapılır.
2.2- SÜRE: Bu sözleşme imza tarihinden itibaren 1 (Bir) yıl geçerli olup, her yıl istenildiği takdirde yenilenecektir.

2.3- Firma periyodik bakımı her dönem. Jenaratörlerin tamamı Ay içerisinde gerçekleştirecektir.

Müşteri belirlenen gün için jeneratörü bakıma hazırlar

2.4- Jeneratörün en kısa zamanda tekrar hizmet verebilmesi için müşteri, elemanlarına uygun çalışma koşulları konusunda gereken yardımı sağlayacaktır

2.5 Değiştirilen eski parçalar müşteriye teslim edilecektir.

2.8- Arıza müşteri tarafından gün içinde Firmaya bildirilmesinden sonra gerekli ön hazırlığı yaparak müdahale için en kısa sürede içinde harekete geçilecektir.

2.9- Yerinde tamiri mümkün olmayan ve Firmanın Merkez Atelyesine getirilmesi gereken parça, aksam ve komple jeneratörün her türlü nakliyesi müşteriye ait olacaktır. Nakliyeyi Firma yaparsa bedelini ayrıca fatura eder.


  1. PERİYODİK BAKIM:


3. 3 AYLIK BAKIM

Soğutma suyu seviye ve Radyatör kontrolü

Hortum ve bağlantılarının kontrolü

Akü seviye ve şarj kontrolü

Ekzost sistem ve turbo kontrolü

Hava filitre kontrolü ve değişimi

Yakıt hatlarının ve yakıt seviye kontrolü

Motor yağ seviye kontrolü

Göstergeler ve OTP pano kontrolü

Sistemin devreye alınması ve testi.


3.2- 250 SAATLİK BAKIM (250 SAATİ DOLDURMUYOR İSE 1 YILDA BİR)

Yağ ve yağ filitresi değişimi

Yakıt filitresi değişimi

Hava filitresi değişimi (gerekli ise)

Manifolt kaçak kontrolü

Turbo ses ve gezinti kontrolü

Uygun çalışma kontolü

Gevşek bağlantı kontrolü

Marş sistemi uygun çalışma kontrolü

Akü kontrolü

Elektronik modül kontrolü

Motor nefeslik temizliği

Motor testi

Motor subap ve enjektör kontrolü gerekirse ayarlanması 250 Saatlik bakımda performans testleri ile ölçümler yapılacak,tarafınıza jeneratörler hakkında genel durumları raporlanacaktır. Tespit edilen arızalar ve saptanacak öneriler yine aynı raporda tarafınıza iletilecektir.
4. İŞÇİLİK ÜCRETLERİ:
4.1- Periyodik bakım hizmeti (kullanım hatası ve İşçilik günlük bakım eksikliği,kaza gibi) onarım işleri için Firma, yedek parça ve işçilik ücretlerini Firma cari listeleri üzerinden Müşteriye fatura edecektir.

4.2 - Bakım zamanı (250 çalışma saati) 1 Yıllık süre içinde dolmuyorsa, yağın özelliğini yitirmesi nedeni ile Yıllık bakımın yapılması gerekir.

4.3- Bakımın asıl amacı, sistemin sürekli olarak hizmete hazır halde tutmak ve arıza ihtimalini minimuma indirmektir. Buna rağmen doğacak arızaların bakımla ilgili olmadığını ve tarafımıza bir yükümlülük getirmediğini de bilgilerinize sunarız.

4.4- Aylık bakım ücreti kullanılan iki jenaratör için …………TL + KDV dir. ( 250 çalışma saati veya yıllık genel bakım ücretlendirilecektir.) Genel bakımda kullanılan sarf malzemeler (yağ , filitre, kayış, antifiriz gibi vb) müşteriye fatura edilecektir.Doğabilecek arızalarda arızanın özelliğine göre yedek parça ve işçilik müşteriye ayrıca fatura edilecektir.
5. ÖDEME:
5.1- Müşteri, Firma’nın fatura ettiği meblayı 7 gün içerisinde nakit olarak hafta içindeki ödeme gününde ödeyecektir.


6. GARANTİ:
6.1- Revizyon gören ünitelerin acilen devreye kazandırmaları gerektiğinden tarafınızdan gelecek talep üzerine standart dışı rektifiye işlemleri yapılırsa bu işlemlerden kaynaklanabilecek arızalar garanti kapsamına alınmaz.

6.2- Revizyon gören bir komponent veya ünitede garanti süresi içinde arıza meydana gelirse ilk müdahale Firma ve ekibince yapılacaktır. Aksi taktirde arıza garanti kapsamına alınmaz.

6.3 Kullanılan ve makinaya takılan yedek parçaların garantisi sarf malzemeler (filitre,yağ,antifiriz V kayış vb.gibi) türündeki yedek parçalar hariç imalat ve malzeme hatasından kaynaklanması durumunda 6 aydır.

6.4- Müşteri kullanımından kaynaklanan işçilikler ve yedek parça arızaları garanti değildir.
8. MÜTEFERRİK:
8.1- Firma veya müşteri gerekli gördüğünde iş bu sözleşmeyi 1 ay önceden haber vermek ve yazı ile tebliğ etmek suretiyle, fesh etmeye yetkilidir.

8.2- İş bu sözleşmeden doğabilecek ihtilafların çözümünde Eskişehir mahkemelerinin yetkisini taraflar kabul eder.

8.3- Tarafların tebligata elverişli adresleri aşağıda yazılıdır.Noterden yazılı olarak bildirilmediği süre içinde bu adrese yapılan tebligatlar geçerli olacaktır. Ayrıca doğabilecek bir ihtilaftan Firma’nın defter kayıtları geçerli olup, taraflar bunu şimdiden kabül etmişlerdir. Taraflar iş bu sözleşmeyi münderecatına vakıf olarak iki nüsha halinde ve ayrıca eklerinide imzalamışlardır.


FİRMA MÜŞTERİ

YİGİTEL MOTOR

YAVUZ YİĞİTEL

İMZA TARİHİ :

TEL 0222 227 48 51 0536 462 12 85

sosyal ağlarda paylaşmaBenzer:

3 aylik periyodik bakim sözleşmesi (jeneratöR) iconPolatli yht gar’da bulunan asansörler, YÜRÜyen merdivenler, otomatik...

3 aylik periyodik bakim sözleşmesi (jeneratöR) iconAriza bulma-giderme, bakim, revizyon, KORUYUCU bakim, DÜzeltiCİ bakim,...

3 aylik periyodik bakim sözleşmesi (jeneratöR) iconAraç bakim dairesi başkanliğI

3 aylik periyodik bakim sözleşmesi (jeneratöR) iconYeni kangal istasyonu sinyalizasyon sistemi role odasina jeneratör alimi tekniK Şartnamesi

3 aylik periyodik bakim sözleşmesi (jeneratöR) icon3. Ekonomik çalışmaları için yapılması gereken işlemlere bakım adı verilir

3 aylik periyodik bakim sözleşmesi (jeneratöR) iconİşbu "Araç Kira Sözleşmesi" (Kısaca "Sözleşme") taraflar arasında...


Arabalar
© 2000-2020
kişileri
araba.ogren-sen.com