Katkı kullanımıyla işletim maliyetleri düşüyor


araba.ogren-sen.com > Arabalar > Evraklar
Katkı kullanımıyla işletim maliyetleri düşüyor
LIQUI MOLY, filo operatörlerine büyük tasarruf potansiyeli sunuyor
Temmuz 2016 – Temiz bir motorun yakıt ihtiyacı daha azdır ve daha az soruna yol açar. Alman LIQUI MOLY şirketinin katkı maddeleri motorun temiz kalmasını sağlıyor. Bu katkı maddeleri sayesinde filoların işletim maliyetleri önemli ölçüde azalıyor. Laboratuar testlerinin yanı sıra pratik uygulamalar da bunu ortaya koyuyor.
Dirk Sauer, Almanya'da bir nakliye şirketi çalıştırıyor. Şirketin kamyonlarında zaten LIQUI MOLY motor yağı kullanılıyor. Sauer, ikinci hamle olarak katkı maddelerini test etmeye karar verdi. Bu amaçla, blok tipi termik santralindeki sabit Volvo kamyon motorlarını kullandı. Bu motorlar bazen 24 saat boyunca, son güçleriyle çalışır. Dirk Sauer, "Tüketimi saatte 75 litreden 72 litreye düşürmeyi başardık," diyor. "Böylece yakıttan ayda yaklaşık 2.160 litre tasarruf ediyoruz. Kendi kesemiz için de çevre için de çok iyi bir şey."
İkinci tasarruf kalemiyse düşen bakım maliyetlerinden ve azalan işletim kesintilerinden kaynaklanıyor. Dirk Sauer, sözlerine, "Motorların çok zorlanması nedeniyle, pahalı enjektörleri her yıl değiştirmek zorunda kalıyorduk," diye devam ediyor. "LIQUI MOLY kullanmaya başladığımızdan beri pahalı enjektörlerde hasar veya arıza meydana gelmez oldu."
Burada, özellikle filo operatörleri için büyük tasarruf potansiyeli söz konusu. Tüketimde yüzde dört düşüş, yılda on binlerce Euro daha az yakıt masrafı anlamına geliyor. Bu hesaba, katkı maddesi için harcanan ek giderler dâhil. Ayrıca onarımlardan ve beklenmedik işletim kesintilerinden kaynaklanan ek maliyetler ortadan kalkıyor. Filo nispeten eskiyse veya kullanılan dizel yakıtın kalitesi çok yüksek değilse tasarruf oranı daha da artıyor.
Bu nasıl oluyor? LIQUI MOLY'nin süper dizel katkısının motora birkaç açıdan yararı var. Birincisi, enjeksiyon sistemini temizliyor: Hassas enjektörlerdeki birikintileri gideriyor ve yeni birikintilerin oluşmasını önlüyor. Böylece yakıt tekrar ince parçacıklı bir şekilde püskürtülebiliyor ve daha verimli bir yanma gerçekleşiyor. İkincisi, enjektörler üzerinde kayganlaştırıcı etkisi olduğundan, enjektörlerin kullanım ömrünü uzatıyor. Üçüncüsü, setan sayısını artırıyor: Dolayısıyla yakıtın daha kolay ateşlenmesini sağladığından, motorun daha sarsıntısız ve tasarruflu çalışmasını sağlıyor. Dördüncüsü, bütün yakıt sistemini korozyondan koruyor.
Süper dizel katkısı filo operatörleri için, 205 litreye kadar büyük fıçılarda ve konsantre olarak da sunuluyor. Böylece litre başına düşen maliyet azalıyor ve süper dizel katkısının kullanımı gayet ekonomik oluyor. Filo operatörleri katkı maddesini doğrudan kendi yakıt istasyonlarında kullanıma sokabiliyor. Bu sayede, yakıt doldurma sırasında küçük kutularla uğraşmaya da gerek kalmıyor ve operatör, bütün araçlarının katkı maddesinin avantajlarından yararlandığından emin olabiliyor.LIQUI MOLY hakkında

Almanya'nın güneyinde yer alan Ulm şehrinde yerleşik LIQUI MOLY GmbH, motor yağları, katkı maddeleri, oto bakım ürünleri ve service ürünleri gibi üstün kalite ürünlerden geniş bir yelpaze sunmaktadır. Ürün yelpazesi, 4000'den fazla ürünü kapsamaktadır. LIQUI MOLY, ürünlerini kendisi geliştirmekte ve kendi laboratuvarlarında testetmekte olup, sadece Almanya'da üretim gerçekleştirmekte ve tüm ürünlerini kendisi pazarlamaktadır. 50 yılı aşkın bir süre önce kurulmuş olan LIQUI MOLY, sektörün önde gelen şirketleri arasındadır. Ürünleri Almanya'da ve 120 ülkede daha satılmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için:

LIQUI MOLY GmbH

Peter Szarafinski

Jerg-Wieland-Str. 4

89081 Ulm-Lehr

Germany

Tel.: +49 7 31/14 20 189

Fax: +49 7 31/14 20 82

Peter.Szarafinski@liqui-moly.de


sosyal ağlarda paylaşmaBenzer:

Katkı kullanımıyla işletim maliyetleri düşüyor iconÖzet dünyanın entalpi kaynakları; herhangi bir yolla dünyanın ısınmasına...


Arabalar
© 2000-2020
kişileri
araba.ogren-sen.com